רשלנות של עורך דין

הרבה פעמים אנחנו שומעים על תביעות רשלנות רפואית, למשל תביעות רשלנות רפואית עיניים, רשלנות רפואית הריון, ילדים ועוד. אך לא פעם, עורכי דין שמתמחים בתביעות אלו, מתמחים גם בתביעות רשלנות של עורך דין, כלומר בהגשת תביעות כנגד עורכי דין שפועלים ברשלנות בייצוג הלקוחות שלהם, בפרט בנושא של רשלנות רפואית.

צריך לומר, תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מאוד מורכבות, הן אינן פשוטות כפי שלעיתים נתפס, אף על פי שלכאורה, המקרים הם מאוד פשוטים. ניקח למשל מצב של תביעות רשלנות רפואית עיניים, הרי שזה לא מספיק להוכיח שהיתה רשלנות, מה עוד שלא תמיד אפשר להוכיח זאת, הרי בשביל זה צריך להוכיח שהרופא פעל בצורה לא סבירה ביחס למקרה וביחס למה שמקובל. על כך יכולים להעיד רופאים אחרים שמתמחים בנושא, והם יצטרכו להסביר מדוע לפי דעתם, הרופא נקט בגישה שהיא חורגת מן הסביר הראוי.

גם אם מצליחים להוכיח רשלנות, עדיין במקרה של רשלנות רפואית עו"ד צריך להוכיח שנגרם נזק ללקוח שלו, והוא נגרם כתוצאה מטיפול לא נכון, כלומר שיש קשר בין הרשלנות לתוצאה של הטיפול. במקרה בו יש רשלנות של עורך דין בתביעה, אז ייתכן מאוד שהתוצאה הסופית תהיה, שאותו עורך דין לא ינסה להוכיח או בכלל לא יבחר בכלים הנכונים בשביל להוכיח את מידת הרשלנות, מידת הנזק ואת הקשר ביניהם.

חשוב להבהיר עוד נקודה, רשלנות רפואית עיניים או כל תביעת רשלנות אחרת, חייבת להיות מוגשת תוך זמן מסוים, סביר, אחרת הרופא ובאי כוחו יוכלו לטעון וברמה מסוימת של צדק, שהנזק שנגרם למטופל, לא נגרם כתוצאה מהטיפול של הרופא, אלא מסיבות אחרות לגמרי. לכן כאן אפשר עוד נקודה של רשלנות של עורך דין והיא עיכוב של תהליכים. תהליך שמתעכב גורע מהאפשרות להגיע לצדק במקרה, מה שיכול להוביל בסופו של דבר, למצב בו אנחנו לא יכולים להתמודד עם המקרה בצורה נכונה.

לפני סיום צריך להדגיש נקודה נוספת, מקרים בהם מתגלה רשלנות של עורך דין, יכולים להשפיע באופן ניכר על הלקוח שלו גם לעתיד, שכן הוא יכול לחשוף את צורת התביעה מול ההגנה, מה שיכול להוביל אותו בעתיד למצב בו הוא לא יוכל לטעון את אותם טיעונים או טיעונים אחרים שהוא סתר בבית המשפט. לכן חשוב לבחור בעורך דין שיוכל לטפל במקרה בצורה נכונה ויעילה. ,

מעוניינים ליהנות משירותיו של עורך דין שמתמחה בתביעות עורך דין רשלנות רפואית בהריון או ברשלנות רפואית, זה הזמן ליצור איתנו קשר. משרדו של עו"ד גלס מתמחה בתביעות מסוג זה. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. פנו אלינו בטלפון או במייל, אנחנו כאן לרשותכם תמיד.